Hepsiburada hiç kuşkusuz Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisidir. Yakın bir zamana kadar tamamı Doğan Grubunun elinde olan web sitesi yabancılara satılmak üzere. Hanzade Doğan Boyner sitenin satışı için Goldman Sachs grubu ile anlaşıldığını doğruladı. Bu satışın Hepsiburada içerisinde mağazası bulunanları nasıl etkileyeceği belirsiz.

Hepsiburada mağazası açmak ücretsiz. Öncelikle bunu belirtmeliyiz. Yapılan tüm satışlardan belli miktarlarda komisyon alınıyor. Komisyon oranları %15 ile 20 civarında dolaşıyor. Bu oranlar yüksek gibi gözükse de hepsiburada’nın çok sayıda avantajı olduğu da bir gerçek.Hepsiburada kendisine ait müşteri portföyü olan, güven sağlamış bir firma. Bu açıdan müşteri sıkıntısı yaşanmıyor. Hepsiburada’da mağaza açmayı düşünüyorsanız alış maliyetlerinizi iyi ayarlamanız gerekir. Çok sayıda mağaza bulunduğundan ve komisyon oranları yüksek olduğundan dolayı kar marjınız düşük kalabilir. Az önce de belirttiğimiz gibi eğer bu sorunları aşabilirseniz hepsiburada’nın müşteri portföyünü kullanarak satış yapmanız kolaylaşıyor.

Hepsiburada Mağazası Nasıl Açılır?

Hepsiburada mağazası açmak için öncelikle firma olmanız gerekiyor. Firma olmadan bu siteden satış yapmanız mümkün değil. Vergi numaranız, ticaret sicil kaydınız, imza sirküleriniz sizden isteniyor. Bu belgeleri tamamladıktan sonra kategori yöneticisinden onay bekliyorsunuz. Onay geldikten sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Hepsiburada sitesinde diğer pazaryeri sitelerinden farklı olarak her ürün sadece 1 defa yer alıyor. Bu da sitenin SEO açısından daha iyi olmasını sağlıyor. Gözlemlerimiz e-ticaret siteleri içerisinde en iyi SEO yapanın hepsiburada olduğunu söylüyor. Her ürün bir kez yer aldığı için her defasında ürün eklemek zorunda kalmıyorsunuz. Sizden önce ürününüz satışa açık ise siz de kendi fiyatınızı yazarak satışa çıkabiliyorsunuz.

Hepsiburada.com’da olmayan bir ürünü kendiniz eklemek isterseniz sizi zor bir süreç bekliyor. Sitede ürün eklemek katı kurallara bağlanmış durumda. N11.com’da olduğu gibi istediğiniz her ürünü satışa çıkaramıyorsunuz. Öncelikle eklemek istediğiniz ürünlerin barkod numarası bulunmak zorunda. Barkod numarası olmayan ürünleri satamıyorsunuz. Tek istisna kendi ürettiğiniz ürünlerde barkod numarası olmasa da satış yapabilirsiniz.

Sonuç olarak e-ticaret sitesi olmayan ancak hızlı bir şekilde satış yapmayı düşünenler Hepsiburada Pazaryeri Mağazası açarak işe başlayabilir. Müşteri portföyünün geniş olması, neredeyse her ürünün satılabilmesi sitenin avantajları. Yüksek komisyon oranları, artan rekabet, ürün ekleme zorluğu ise sitenin dezavantajları olarak düşünülebilir. Hepsiburada satıcı portalı girişi için merchant.hepsiburada.com adresi kullanılmaktadır.

Kendi e-ticaret siteniz üzerinden satış yapmak veya Pazaryerleri ile ilgili danışmanlık almak isterseniz bize aşağıdaki form aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..http://35.204.131.89/sakarya-seo-calismalari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat