SEO Hizmeti almanın bana faydası nedir?”  Kurumsal firmalarla çalışan SEO uzmanlarının firmalara görüşmeye giderken karşılaşacağı sorulardan birisidir. Bu yazımızda bu sorulara verilebilecek 45 cevap hazırladık. Bu yazının sonunda SEO’nun firmalara neredeyse tüm faydalarını öğrenmiş olacaksınız. Görüşmeye gittiğiniz yada teklif sunacağınız firmalara bu yazıyı direkt link olarak da atabilirsiniz.

Öncelikli olarak günümüz rekabet koşullarında ayakta durmaya çalışan tüm firmaların SEO için yatırım yapması gereklidir. Arama Motoru Optimizasyonu demek olan SEO arama motorlarından gelen ziyaretçi trafiğini maksimize etmek için yapılan çalışmaların tamamıdır. Arama motoru olarak da sadece Google anlaşılmamalıdır. Youtube,Bing,Yandex,Yahoo gibi popüler arama motorlarında üst sıraya çıkmak bu çalışmaların amacıdır. Aslında sadece organik trafik değil aynı zamanda bağlantılar yoluyla gelenleri, sosyal medyadan gelenleri ve direkt adres yazarak siteye gelenlerin sayılarını da artırma çalışmalarının tamamını içerir SEO çalışması.

Bu makaleyi SEO strarejisi olmayan kurumlar için bir uyarı yazısı olarak da düşünmek mümkündür. Aşağıda sayacağımız faydaları gördükten sonra hala SEO çalışması yapmamak büyük bir hata olacaktır. SEO hizmeti almayarak hergün para kaybediyor olabilirsiniz. Neden mi, işte nedenleri:

1- İnsanlar ürün ve hizmetleri arama motorlarında arıyorlar

Güncel olarak 2 milyar insanın çevrim içi olduğu hesaplanıyor. Çok ilginç bir bilgi olarak online olan insanların %93 ü internet sayfalarına arama motoru kullanarak giriyor. Arama motorlarında her saniyede 40.000 günde ise 3,5 milyar arama yapılıyor. İşletmenizin arama motorlarında çıkması size hiç tahmin edemeyeceğiniz milyonlarca fırsat sunuyor. O halde SEO’nun en önemli avantajlarından biri olarak potansiyel müşterilerin günlük olarak arama motorlarını bu denli yoğun kullanmasıdır.

2- SEO sitenize kaliteli trafik çeker

Sitenize gelen en kaliteli trafik arama motorlarından gelendir. Neden, cevabı basit çünkü insanlar sizde olan bir ürünü veya hizmeti arıyor ve sonucunda da sizin sitenize ulaşıyor. İnsanlar size geliyor, siz insanlara gitmiyorsunuz. İnsanların sitenize gelmesi için reklam vs ile uğraşmanıza da gerek yok. İşte bu yüzden SEO endüstrisi 65 milyar dolar değerine ulaştı.

3. SEO trafiğinin dönüşüm oranı yüksektir

SEO trafiğinin diğer trafik kaynaklara göre müşteri ve kazanca dönüşme olasılığı daha yüksektir. Organik trafik (Yani arama motorlarından gelen trafik) çoğu web sitesi için en iyi dönüşüm oranlarına sahiptir. SEO ile kendinizi arama motorlarında yerleştirerek, işletmenizi daha fazla dönüşüm kazanmak için hazır hale getiriyorsunuz.

4. SEO satışları ve potansiyel müşterileri artırır

SEO bir efsane değil. Eğer değerli bir ürün üretiyorsanız yada kaliteli bir hizmet sunuyorsanız SEO ile satışlarınızı ve müşterilerimizi artırabilirsiniz. Sadece 5 ay içerisinde başarılı bir SEO Çalışması ile yüz bin liraların üzerinde kazanan küçük işletmeler var olduğunu biliyoruz. Tabi ki burada en iyi SEO stratejisine yatırım yapmalısınız. Dürüst, sabırlı, ilgili ve başarılı bir SEO hizmeti ile işletmeniz daha yüksek kazançlara doğru yol alacak.

5. ROI (Return on Invesment – Yatırım Getirisi) Değeri Yüksektir

ROI Yatırım getisi anlamına gelmektedir. ROI değerini bulmak için ne kadarlık bir yatırım yapacağınızı belirlemeniz gereklidir. Aylık Kazancınızdan SEO Yatırımını çıkarır, çıkan sonucu da yine SEO yatırımına bölerseniz ROI değerini bulursunuz. Örneğin SEO Uzmanı ile aylık 1500 lira üzerinden anlaştınız. Sitenizden ise yaptığınız satışlardan 5000 TL kazanç elde ettiniz, o halde ROI değeriniz (5000-1500)/1500 yani 2,33 olacaktır. Yani SEO Uzmanına verdiğiniz her 1 TL’den 2 lira 33 kuruş elde ettiniz demektir. Büyük sanayi firmalarında bu durum daha farklıdır tabi. Bir tane makina fiyatı 50 bin lira olduğunu düşünürsek kurumsal firmaların SEO’ya olan ihtiyacını daha iyi anlayabiliriz.

SEO’nun faydalarından birisi de aslında bedava olmasıdır. Müşteri edinmek için harcanan reklam bütçelerine kıyasla SEO çok ucuzdur. Tek masrafınız SEO uzmanına vereceğiniz aylık ücrettir. Web site kodlaması ve Google algoritmaları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bir kurumsa SEO uzmanı ile çalışmanız şarttır.

6- SEO Hizmeti herhangi bir ücretli reklam içermez

Güçlü bir SEO çalışmanız varsa herhangi bir reklam yapmanıza gerek kalmaz. Örneğin Adwords gibi tıkladıkça para ödenen sistemleri kullanmak zorunda kalmazsınız. Etkili bir SEO stratejisi, reklam için harcayacağınız liralarınızı geri döndürmenize ve daha verimli alanlara yatırım yapmanıza yardımcı olabilir.

7- İyi sıralamalar 7/24 tanıtım demektir.

SEO 7/24 demektir. Uyku yoktur. Sıralamalarınız gece yarısı bir anda kaybolmaz. (illegal yöntemlere başvurup güncelleme ile yakalananlar hariç). Web sitenizin trafiğini her gün ve her gece artırabilirsiniz. İyi konumlara geldiğiniz kelimeler siz uyurken de size ve sitenize tanıtım yapar.

Başarılı bir SEO çalışması nasıl yapılır?

8. SEO güven sağlar

İnsanlar Google’a güveniyorlar. Kendileri için aradıkları ürün ve hizmetlere en hızlı ve en iyi ulaştıran arama motorunun Google olduğunu düşünüyorlar. İnsanlar hergün Google’da birşeyler arıyorlar ve hatta Googling (Google’lamak) diye kelime bile türetildi bu durumun sonucu olarak. Ürün yada hizmetinde üst sıralarda yer almak site sahiplerine güven ve kredibilite sağlar. Yapılan tüm aramalarda çıkan ilk sonuca tıklanma oranı ortalama olarak %37 dir. 2.sıra %20, 3.sıra %10 olarak devam eder.

9. SEO uzun vadeli bir stratejidir

SEO uzun vadeli bir stratejidir. Beklenen sonuçları görmek 6-12 ay sürebilir. Ancak, sıralamaları yukarı taşımak zaman aldığı gibi, sıralamaları aşağı çekmek zaman alır. En üst sıralara yerleştirildikten sonra, aşağı doğru nadiren hareket edersiniz. Aşağı düşmenin tek nedeni, artan SEO rekabetinin veya Google algoritmasındaki değişikliklerin sonucudur.

10. SEO, Müşterilerinizi daha bilinçli hale getirir

Potansiyel müşterileriniz araştırma yapmak için arama motorlarını kullanıyor. Elde ettikleri sonuçları bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için kullanırlar. Yüksek SEO sıralaması, potansiyel müşterileri bilinçlendirmenizi sağlar. Bu dolaylı olarak güven oluşturur, ama en önemlisi bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur.

11. SEO, Satın alma kararlarını etkiler

SEO, sitenizi ziyaret edenlerin satın alma kararlarını önemli ölçüde etkiler. Bu, önceki noktalarımızda sitenize ve size artan güven ve güvenilirlikten kaynaklanmaktadır. Web’deki kullanıcıların satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyerek dönüşümlerinizi iyileştirmek için her işletmenin SEO hizmeti almasını tavsiye ediyoruz.

12. SEO, Marka bilinirliğini artırır ve eşitsizlikleri giderir

Müşteri dönüşümleri bir yana SEO markalar arasındaki eşitsizlikleri de giderebilir. Başka bir deyişle, SEO, insanların markanızın farkında olmasına yardımcı olacaktır. Farkındalık önemlidir, çünkü web sitenizin ziyaretçileri her zaman satın almaya hazır olmayabilir. Ancak, tekliflerinizin farkında olarak, yakın gelecekte satın alabilirler.

13. SEO, Görüntülenme sayınızı artırır

Potansiyel müşterilerinizin size olan farkındalığı artarken aynı zamanda her gün yeni müşterilerin de sizi ve markanızı görme olasılığı SEO ile artar. İşletmenizi daha fazla kez gördüklerinde, işletmenizden satın alma olasılıkları daha yükselir. Güçlü SEO sıralaması, potansiyel alıcılarla temas etmenizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

14. SEO, TBM (Tıklama Başına Maliyet)’den % 90 daha fazla tıklama alır

Google Adwords ile verilen reklamlarda her tıklama için bir maliyet söz konusu olmaktadır. SEO, Google’a verilen paralı reklamların önüne geçmiştir. Bunun nedeni insanların %90’ının paralı reklamları direkt geçerek organik sıralamaları tıklamasıdır. Arama motorunu kullanan insanların büyük bir çoğunluğu bu eğilimdedir. Bu eğilimin nedeni de insanların Google algoritmalarına güvenmesidir. SEO’ya yatırım yaparak, muhtemelen aynı anahtar kelimelerdeki reklam verenlerden daha fazla trafik kazanırsınız. Tabi burada önemli olan gerçek kurumsal SEO uzmanları ile çalışmaktır.

15. SEO, Web sitenize yönlenen site sayısını artırır

SEO, web sitenize yönlenen site (backlink) sayısını artırabilir. Farklı sitelerden sitenize tıklama kazanırsınız. Aynı zamanda sitenizin ziyaretçileri de başka sitelerde sitenizi tanıtabilir. Sağlam içerik, ürün yada hizmet üreten bir siteniz varsa ister istemez sitenize link veren site sayısı artacaktır.

16. SEO ölçülebilir

SEO ölçülebilir. Dönüşümlerinizi ve dönüşümlerinizin kaynağını ölçebilirsiniz. Web sitenizin sıralamasını ve organik trafiğinizin ilerlemesini de ölçebilirsiniz. Doğru araçlarla (veya SEO şirketi), hangi anahtar kelimelerin işletmeniz için en değerli olduğunu ölçebilirsiniz. Bu noktada anahtar kelime analizinin de çok önemli olduğunu belirtmek gerekir.

17. SEO çevrimdışı satışları da artırabilir

Müşteriler gerçek mağazaları ziyaret etmeden önce çevrimiçi araştırma yapıyor mu? Tabii ki yapıyorlar! Çoğu insan araştırmasını çevrimiçi yaptığından, SEO ayrıca çevrimdışı satışları da artırabilir. Bunun nedeni, insanların araştırmalarını yapmak için arama motorları kullanıyor olmaları. Arama yaptıklarında sitenizi bulurlarsa varsa eğer gerçek mağazanızı ziyaret edebilir veya ürünlerinizi gerçekten satın almak için bir telefon görüşmesi yapabilirler. Bu nedenle, SEO çevrimdışı satışları da artıran önemli bir faktördür.

18- SEO, diğer reklam kanallarından da daha ekonomiktir

Sadece Google Adwords gibi TBM kanalları da diğer reklam kanallarından da SEO daha ekonomiktir. Örneğin büyük firmaların fuarlar için harcadığı onbinlerce lira düşünüldüğünde SEO müşteriye ulaşmada fuarlardan daha etkilidir.

19. Rakipleriniz büyümek için SEO kullanıyor

Müşterileriniz internet yolculuğuna arama motorları ile başlıyor. Rakipleriniz işlerini büyütmek için arama motorlarını kullanıyor. Er ya da geç, işinizi büyütmek için arama motorunu kullanmıyorsanız, ilerde bir işiniz olmayabilir!

20. Küçük ölçekli işletmelere (KOBİ) büyüklerle rekabet şansı verir

Küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, AdWords kullansanız dahi daha büyük rakipleri geride bırakmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda etkili bir SEO stratejisi daha yüksek sıralamalar elde etmek için doğru yol olabilir. Büyük şirketler reklâmlara güvenirken, müşterileri elde etmek için bilinçli bir SEO stratejisi ile arka kapıdan girip müşteri kazanabilirsiniz.

21.SEO, Pazar payı kazanmanıza yardımcı olur

İlk sayfada yer alarak pazar payı kazanın. SEO hizmeti almadığınızı düşünelim. İnsanların yüzlerce alternatif arasından sitenizi 10 sayfa giderek bulabileceğini mi düşünüyorsunuz. Yanılıyorsunuz. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki insanların %75 i ilk sayfadan ötesine asla gitmiyor.

22. SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olur

SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olur. Siteniz bir kere optimize edildikten sonra yeni çıkan bir ürün yada hizmetinizi tanıtabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bu ürün yada hizmetiniz için uygun anahtar kelimeleri belirlemek ve sitenizi bu anahtar kelimeleri kullanarak genişletmek. Yeni ürün yada hizmetinizi tanıtıp yeni müşteriler elde etmek ve yeni pazarlara girmek için arama motorlarına güvenebilirsiniz.

23. SEO iş motivasyonunuzu artırır

Güçlü SEO sıralaması işletmenize değer katar. Müşterilerin size olan güveni artar. Aynı zamanda sıralamalar uzun yıllar kalma eğilimindedir. Bu da işletme sahiplerine ve çalışanlarına güçlü bir motivasyon kaynağı olur. Daha kaliteli ve kurumsal çalışma yapma eğilimi artar. Bu da başarıyı beraberinde getirir.

24. SEO, Online pazarlama aktivitelerinizin tümünü entegre eder

SEO bir Dijital Pazarlama çalışmasıdır. SEO dışında yaptırılan tüm çevrimiçi pazarlama etkinlikleri bir şekilde SEO sıralamanızla ilişkilendirilebilir. Web tasarımı, içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama hizmetleri ve çevrimiçi reklamcılık SEO’yu olumlu etkiler. SEO tüm bu çalışmaları içerisine alan uzun soluklu ve kapsamlı bir çalışmadır.

25. SEO genel pazarlama yatırım karını artırır

Daha önce belirtildiği gibi, pazarlama kampanyaları SEO sıralamasını etkileyecektir. Bu sadece SEO sıralamanızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tüm pazarlama faaliyetlerinizin toplam yatırım getirisi daha yüksek olur. Bu durum bundan sonraki maddelerde daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

26. SEO en iyi PR ve OR stratejisidir

SEO en yeni ve en iyi PR (Public Relations – Halkla İlişkiler) ve OR (Online Reputation – Online İtibar) çalışmasıdır. PR’yi anlamlı kılar. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için kaliteli geri bağlantılara (backlink) sahip olmanız gerekir. Backlinkler başka sitelerden sitenize yapılan bağlantılardır. Daha fazla ilgili siteden alınan bağlantı daha iyi sıralama demektir. Daha fazla ve kaliteli sitelerden link almak için ise daha fazla tanıtıma ihtiyaç vardır. Daha fazla tanıtım da daha fazla backlink demektir. İkisi birlikte el ele siteniz için çalışır.

27. SEO, Sosyal medya takipçilerinizin sayısını arttırır

SEO daha fazla sosyal medya takipçisi demektir. Sitenizi arayıp bulan ve sizi ziyaret eden kullanıcılar aynı zamanda sosyal medyadan da sizi takip etmek isteyeceklerdir. Etkili bir SEO çalışması sitenize binlerce ziyaretçi çeker, bunların bir kısmı da sosyal medya hesaplarınızı takip etmeye başlar.

28. SEO, E-posta bülteni abone sayınızı artırır

SEO, e-posta bülten abonesi olanların sayısını artıracaktır. Web sitenizde bir e-posta bülteni kayıt formunuz varsa, sıralamanız arttıkça daha fazla abone bekleyebilirsiniz. Bunun nedeni, web sitenize daha fazla trafik kazanmanız ve daha fazla ziyaretçi almanızdır. En iyi sonuçlar, insanların e-posta bülteninize abone olmaları için web sitenizde teşvik edici şeyler yapmanızla mümkün olur.

29. SEO, Blog trafiğinizi artırır

SEO, blog trafiğinizi artıracaktır. Web sitenizin sıralamaları arama motorlarında yükseldikçe, birkaç şey birden gerçekleşir. Blog’unuzun Google’daki özel sıralaması artacaktır. Blog içeriğinizin Google’da bulunması daha olası hale gelecektir. Son olarak, web sitenizde blogunuzu tanıtarak, web sitenizden daha fazla yönlendirme trafiği kazanacaksınız. Büyük firmaların web siteleri incelendiğinde hepsinin blog sayfaları olduğu görülmektedir. İnsanların blog içeren firma web sitelerine daha fazla güvendiği yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

30. SEO, Web sitenizin tıklama oranını artırır

Yüksek SEO sıralaması, web sitenizin tıklama oranını artıracaktır. Ya da tam tersi. SEO çalışması ile yüksek bir tıklama oranına sahip olmanız mümkündür. Tıklama oranı, web sitenizi tıklayan kişi sayısının ulaştığınız kişi sayısına bölünmesi ile elde edilir. Bu oran Google Search Console kullanılarak kolayca öğrenilebilir. Görüntülenme sayısı ayda 10000 olan web sitesine 500 kişi tıklamışsa tıklanma oranı %5 olur.

31. SEO sitede geçirilen zamanı olumlu etkiler

Tıklama oranınız yükseldikçe, web sitenizde ziyaretçilerin geçirdiği zaman da muhtemelen artacaktır. Web sitesi ziyaretçileriniz web sitenizde ne kadar kalıyor? Ziyaretçileriniz web sitenizde ne kadar uzun kalıyorsa, satın alma olasılıkları daha yüksektir. Ayrıca, sitede geçirilen zaman SEO sıralaması için de önemli bir kriterdir.

32. SEO, Web sitenizin güvenliğini artırır

SEO, sizi web sitenizi güvenli hale getirmeye zorlayacaktır. Bu da web sitesi ziyaretçilerinizi virüslerden ve sahtekârlıklardan koruyacaktır. Aynı zamanda, sitenin güvenli olması SEO sıralamalarını önemli ölçüde etkilediğinden, bu durum sıralamalarınızı da artıracaktır. Bu amaçla sitelere SSL sertifikası alınması, CDN kullanılması gibi güvenlik önlemlerini tavsiye ediyoruz.

33. SEO web sitenizin hızını artırır

Web sitenizin SEO’sunu büyütmek için çalışırken, sitenizin hızını da artırmalısınız. Yüksek hızlı web siteleri, ziyaretçilerinize en iyi kullanıcı deneyimini (UX- User Experience) sunmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, yüksek SEO sıralaması da yüksek hızlı web sitelerine bir ödül olarak düşünülebilir. Sitenizin yüklenme hızını ölçmek için Pingdom kullanabilirsiniz. Hızınızı artırmak için testin sonunda verilen uyarılara göz atabilirsiniz.

34. SEO, Web sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirir

Son birkaç noktadan da anlayabileceğiniz gibi, SEO web sitenizin genel kullanıcı deneyimini geliştirecektir. Google’ın amacının kullanıcılarına en yüksek kullanıcı deneyimi sağlayan sitelerini bulmak ve insanlara sunmak olduğunu aklınızda bulundurmanız önemlidir. Google’da üst sıralarda yer almak için web siteniz başarılı olmalıdır. Başarılı olmak için ise harika bir kullanıcı deneyimi sunmanız gerekecek.

35. SEO büyüyor

SEO harcamalarının 2020’ye kadar 80 milyar dolara yükseleceği tahmin ediliyor. SEO harcamalarının çevrimiçi reklam harcamalarından daha yüksek olması bekleniyor. SEO bir nedenden dolayı büyüyor. İşe yarıyor. İşletmeniz, sektör çok doygun hale gelmeden önce SEO trenine atlamak için hala bir fırsata sahip.

36. SEO, Mobil uyumuna büyük önem verir

Mobil internetin geleceği. Tüm İnternet kullanıcılarının% 50’si mobil cihazlar üzerinden internete giriyor. Bu artmaya devam edecek gibi görünüyor. Web sitenizi SEO ile optimize ederek, kendinizi yeni nesil pazarlama için hazırlıyorsunuz. Web siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Arama motorları siteniz mobil cihazlar için uygun olduğu zaman web sitenizi destekleyecektir.

37. SEO öne çıkmanıza yardımcı olur

İnternette 250 milyon web sitesi var. Ortalama bir kişi, İnternet’in çoğunun neler sunabileceğini asla bilemez. Daha yüksek SEO sıralaması, milyonlarca başka web sitesinden öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

38. SEO, Lazer gibi hedefe odaklıdır

SEO anahtar kelime tabanlı bir çalışmadır. Site sıralamaları kullanıcıların aradığı anahtar kelimelere bağlı olarak arama yapanlara görünür. Buradaki avantaj, tam olarak ne istediğini arayan insanların sitenize ulaşmasıdır. SEO’nun anahtar kelime hedefleme yeteneği, web sitenize en kaliteli trafiği sunmasının başlıca nedenlerinden de birisidir.

39. SEO trafiği gerçek bir çözümdür

SEO trafiği kullanıcılar için gerçek bir çözümdür. Web sitenizi ziyaret eden kişiler eğlenmek için sitenize gelmiyor. Onlar eyleme geçirilebilir bir arayış içerisinde. Gerçek sorunları var. Cevap arıyorlar ve web sitenizi tıkladılar ise aradıkları her neyse sitenizde bulabileceklerini düşünüyorlar. Sitenize değer ekledikçe ve müşterilerinizi anladığınız sürece, SEO ile çok başarılı olursunuz.

40. SEO sıralamalarınız sonsuza kadar düşmez

Tamam, gerçekten değil. Ama dürüst olmak gerekirse, SEO sıralamasını berbat etmek son derece zordur. SEO ile iyi sıralama aldıktan sonra muhtemelen üst konumlarda kalmaya devam edersiniz. Tabii ki illegal siyah şapka SEO (Black Hat SEO) uygulamalarını kullanmıyorsanız. Siyah şapka SEO uygulamaları, web sitenizi sıralamak için arama motorlarını kandırmaya yönelik program ve taktiklerden oluşur. Kısa bir süreliğine başarılı sonuçlar alınabilir ancak orta ve uzun vadede zararlı çıkarsınız. Bununla birlikte, endişelenmenize gerek yok. Neden? Çünkü güvenilir bir SEO uzmanı ile çalışıyorsunuz. En iyi konumlara ulaştığınızda, kutlama zamanı! ve diğer anahtar kelimelere yoğunlaşma vakti.

41. SEO, Soğuk satış ve diğer geleneksel stratejileri ortadan kaldırabilir

El ilanları dağıtmaktan bıktınız mı? Dergilerde sonuç alamadığınız reklamlar için para ödemekten bıktınız mı? Soğuk pazarlama stratejilerinden ve sizden asla ürün yada hizmet satın almak istemeyecek insanları rahatsız etmekten bıktınız mı? Cevabınız evet ise, SEO’ya yatırım yapın.

42. SEO işinizi iki katına, üç veya dört katına çıkarabilir

SEO, kelimenin tam anlamıyla işinizi iki katına, üç veya dört katına çıkarabilir. Belki daha bile fazla olabilir. SEO sizi arayan tüm bireylere ve tüm pazarlara ulaşma şansı verir. Etkili bir SEO stratejisi ile daha fazla ilçede, şehirde veya dünyanın herhangi bir bölgesine işinizi genişletebilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisiyle tüm dünya pazarınız haline gelir.

43. SEO kaliteli iş gücü çekmenize de yardımcı olabilir

SEO başarılı ve yetenekli insanları firmanıza çekmenize yardımcı olabilir. İş arayan insanlar da aramaya Google ile başlar. Web sitenizi, işe aldığınız pozisyonlar için de optimize edebilirsiniz. SEO stratejisine yatırım yaparak eleman bulmak için eleman bulma sitelerine verilen yüksek maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

44. SEO Uygun Fiyatlı bir çalışmadır

SEO, müşteri dönüşümlerini artırmak için kullanılan reklamdan daha ekonomiktir. SEO fiyatlandırmaları çalışmanın büyüklüğüne göre genellikle ayda 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. Ancak, dönüş paha biçilmezdir. Google’da 1. sırada yer aldığınızda, web sitenize binlerce ücretsiz hit gelir. SEO Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için sayfanın üstünde bulunan SEO Fiyat Teklifi butonunu kullanabilirsiniz. SEO Hizmeti veren firmalar içerisinde en ekonomik teklifleri sunuyoruz.

45. SEO yapabileceğiniz en akıllıca pazarlama yatırımdır

SEO’nun yararları aslında saymakla bitmez. SEO yapabileceğiniz en akıllı pazarlama yatırımdır. Bu yatırım işletmeniz için uzun vadeli bir değerdir. SEO trafik sağlar, satış üretir, itibar artırır. Herhangi bir reklam gerektirmez. Müşterileriniz şu anda sizi arıyor. SEO çalışması yaptıran rakiplerinizden biri işini önemli ölçüde artıyor. İşletmenizi soğuk arama, kulaktan kulağa ağ oluşturma veya diğer geleneksel reklamlar kullanmadan büyütmek istiyorsanız, vakit kaybetmeden bugün bir kurumsal SEO uzmanımızla görüşün.

SEO Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

  1. Rıza Koç diyor ki:

    Merhaba..

    Bu kadar yazmışsınız. Tebrik ederim. SEO hizmetinin yaygınlaşması gerekli. Bu konuda yaptığınız çalışmalardan ötürü tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat