Bu makalenin başlığı SEO Uzmanı Kimdir?, SEO Uzmanı Ne İş Yapar, En iyi SEO Uzmanı vb de olabilirdi. Ancak hepsini içerisine alan bir özelliğe sahip olmalıdır SEO Uzmanı – Güvenilirlik

Bir SEO Uzmanının güvenilir olması ne demektir? İsterseniz şuradan başlayalım:

Google her yıl algoritmasını 500’den fazla kez değiştirmektedir. Evet yanlış okumadınız. 500 kez. Çoğu ufak güncellemeler şeklinde de olsa sürekli bir güncelleme yapılmaktadır. Bu güncellemeler sitenizi aşağı da çekebilir yukarı da çıkarabilir. Haftada 10 kez değişen bir algoritmaya ayak uydurmanız mümkün olmayabilir. Fakat bizim için bu mümkün. Çünkü SEO bizim asıl mesleğimiz. SEO Uzmanlarımız günlük değişimlere dahi ayak uydurmaktadırlar. Demek ki güvenilir bir SEO Uzmanının birinci özelliği: Güncellemelere ayak uyduracak.

SEO ile İlgili Acı Gerçekler

Sizi şaşırtacak birşey söyleyelim. Bize gelen müşterilerin yaklaşık %80’ı daha önce SEO yaptırmış ancak memnun kalmamış kişi yada kurumlar.

Bazıları SEO’yu kendi başına yapmaya çalışan ve kuralları ihlal ettiği için Google tarafından cezalandırılanlar. Bazıları ise bir dünya para harcamasına rağmen hiçbir zaman web trafiğinde bir artış görmeyen kullanıcılar. SEO’dan bu nedenlerle soğumuş ancak yine de SEO’nun öneminin farkında olan firmalar. Daha önce yaşanan acı tecrübelerin bizim için bir önemi yok çünkü Google sürekli güncelleniyor. Biz geleceğe bakıyoruz.

Yapılabilecek en kötü hareket şu anki durumu kabullenmek. Ne yaparsam yapayım düşük sıralamalar ve düşük organik trafik alacağım demek ki rakipler sizin ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi kapıyorken.

Biz size yardım edebiliriz.

Bunun kanıtı sizin bu yazıyı okumaya devam ediyor olmanız. Çünkü bizi muhtemelen Google 1.sayfada çıktığımız 128 kelimeden birisinden buldunuz. (22/7/18 itibariyle, bu sayı sürekli artıyor). Yada birinci sayfaya çıkardığımız kelimelere koyduğumuz backlinkler ile bize ulaştınız. Yada bir müşterimiz bizi size tavsiye etti. Size SEO konusunda ne kadar iyi olduğumuzdan bahsetmiş olabilirler. Çünkü biz oyunun kurallarını biliyoruz, kurallara uygun davranıyoruz ve kazanıyoruz. Güvenilir SEO Uzmanının 2.ve 3. özellikleri çıkmış oldu: Referans Gösterilebilecek ve Oyunun (yani SEO’nun) kurallarını bilecek.

Başarılı bir SEO çalışması nasıl yapılır?

%94 Müşteri Memnuniyeti Sağlayan Firmaya Katılın

Bugüne kadar onlarca müşteriyle çalıştık. Çalıştığımız müşterilerden başka bir firmaya geçen hiç olmadı. Sadece bir süre ara vermek isteyen müşterilerimiz oldu. Onlar da içerikleri hazırlayacak vakitleri olmadığı için ücret ödemek istemediler. Oranladığımızda sadece %6 müşterimiz bizden ayrıldı. Kalan %94 Türkiye’de SEO konusunda alınmış en yüksek müşteriyi elde tutma oranı olabilir.

Bunun 3 sebebi var:

1- Google Dijital Atölye Sertifikasına sahip SEO Uzmanları olarak biz Google kurallarına uyuyoruz. Arama motorlarına istediklerini verebilmek için sizinle birlikte çalışıyoruz. Haftalık toplantılar yaparak veri alışverişi, durum değerlendirmesi yapıyoruz. Google cezalarına maruz kalır mıyım? endişesi olmadan güvenle yükselmeye devam ediyorsunuz.

2- Sitenize çalışmaya başlamadan önce analiz yapıyoruz. Herhangi bir sorun varsa tespit edip sizi bilgilendiriyoruz. Çalışmaya başlarken herşeyi açık açık konuşuyoruz.

3- SEO Uzmanlarımız 24 saat teknik destek hizmeti vermektedir. Sistemimizde de bizden başka sitenize müdahale edecek insanlar bulunmamaktadır. Bu da size sadece bizle çalışma avantajını vermektedir. Yani birebir kimin sitenizle ilgilendiğini biliyorsunuz. Güvenilir SEO Uzmanının 4. özelliği: Google Sertifikası olacak ve birebir sitenizle İlgilenecek.

http://35.204.131.89/garantili-seo-hizmeti/

Amatör SEO Uzmanlarından Kaçının

Arama motorlarının kuralları vardır. Kurallara uymak gerekir. Google her zaman SEO sahtekarlarını bulabilir. Yapılan hesaplara göre Google’ın dünya çapında 16 veri merkezinde yaklaşık 900.000 sunucusu var. Google’ın sunucuları, yaklaşık 200 milyon insanın elektrik almasına yetecek kadar, yaklaşık 260 milyon watt elektrik kullanıyor.

Google’ın sunucuları her zaman açık, her zaman web’de geziniyor ve eğer bir site kurallara uymuyorsa buluyor. Yani… kurallarına göre oynamak gereklidir. Aldığımız her web sitesini daha üst sıralara yerleştirmek için izlediğimiz Google kurallarından sadece birkaçı:

Web sitesi başlığı, Web sitesi açıklaması, Ortak Anahtar Kelimeler Testi, Başlıklar Durum, Robotlar ve Site Haritaları, Favicon, MetinKod Oranı, SEO Dostu URL , Google Analytics, Bağlantılarda Alt Çizgi, Görüntü Alt özniteliği, Inline CSS ve JSS Minification, HTML Etiketleri, HTML Sayfası Boyut, HTML Sıkıştırma / GZIP, Sayfa Önbelleği, Flash Testi, İç Tablolar, Görüntü Artışı Etiketi, Site Yükleme Hızı, URL Yönlendirme, Dizin Tarama, Sunucu İmzası, Libwww-Perl Erişimi, E-posta pazarlama, Güvenli Tarama, Sosyal Medya Etkinlikleri.

Burada sayılanlar sadece Site İçi SEO çalışmalarımızın bir parçası. Daha bunun gibi çok fazla SEO Hizmeti bulunmaktadır. Güvenilir SEO Uzmanı On Page ve Off Page SEO Tekniklerinin Tamamını Bilecek.

SEO Uzmanları, webmasterların yaptıkları sitelerin organik trafik miktarının artırmasına yardımcı olan profesyonellerdir. Bir SEO uzmanı; arama eğilimlerini, anahtar kelime arama hacimlerini, rakip verilerini, gelen / giden bağlantıları, içeriği, meta etiketlerini, URL yapısını analiz eder ve genel site etkinliğini aşağıdaki gibi araçlarla izler:

Google Arama Konsolu, Bing Web Yöneticileri ve Diğer araçlar (Yandex Metrica, Google Analytics, Google Trends, Ahrefs, Moz, Majestic …)

SEO Uzmanı web sitelerine organik arama trafiğini artırmak isteyen işletme sahiplerine uzman rehberlik sağlar. SEO alanı genişliyor ve her gün arama algoritmalarında yeni değişikliklere tanık oluyoruz.

Bir SEO uzmanı, bu tür değişikliklere her zaman ayak uydurmalı ve müşterilere en iyi hizmeti verebilmek için arama davranışı trendlerini yakalamalıdır. Güvenilir bir SEO uzmanı trendleri takip etmeli ve kendini güncel tutmalıdır. Ayrıca:

  • Size aylık 300 ₺ – 500 ₺ ile birinci sayfa garantisi verenlere şüpheli yaklaşın
  • Size referans göstermeyenlerden uzak durun.
  • Kendi sitesi dahi Google’da ilk sayfada yer almayanlardan uzak durun.
  • Size Google Search Console ile kendisini kontrol ettirmeyenlerden uzak durun.
  • Aramalarınıza yada Whatsapp mesajlarınıza cevap vermeyenlerden uzak durun.
  • Yurt dışındaki kaynakları takip etmeyenlere şüpheli yaklaşın.
  • Sektörünüzden bi haber olanlara şüpheli yaklaşın.
  • Ürettiğiniz ürünlerin ne işe yaradığını bilmeyenlere şüpheli yaklaşın.
  • Sitenizi kendi sitesi gibi görmeyenlere şüpheli yaklaşın.

SEO Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat